4Fire ML TFA Velatice 2. 9. 2023

První sobotu v září proběhla již tradičně soutěž TFA ve Velaticích, tentokrát však jako pátý a předposlední závod 4Fire Moravské ligy TFA. Na rychlé velatické trati na závodníky čekalo jako obvykle přenesení kanystrů následované bariérou, pneumatikou a hammer boxem, po výstupu na žebřík a vytažení závaží pak už „jen“ figurína, roztažení hadic a stisk červeného tlačítka.

Závodu se zúčastnilo 60 závodníků napříč kategoriemi. Nejprve startovala společná kategorie mužů, kdy nejrychlejšího času ze všech dosáhl Zdeněk Král (2:14:06), který si tak opět zajistil první místo v kategorii mužů do 35 let. Na druhém místě ve starších mužích doběhl Jirka Tkaný (2:16:20), třetí Ludvík Marek (2:37:45). 

Kategorie mužů do 35 let byla tentokrát bez vedoucího závodníka Ondry Rybnikáře, čehož využili stíhající závodníci, kteří zabojovali o cenné kovy. První příčku obsadil Lukáš Navrátil s časem 2:14:50, druhé místo vybojoval Michal „Mišta“ Skřivánek (2:19:52) a bronzový pohár si tentokrát odnesl stále se zlepšující Josef Veselý (2:19:62). 

V kategorii žen kralovala Miluška Švajková (2:28:26), druhou příčku vybojovala Kristýna Mužíková (2:39:66), třetí příčku obsadila Pavlíka Váverková (2:43:23). Chyběla nám doposud vedoucí závodnice Káťa Vodičková, která tentokrát bojovala o cenné kovy na firefighteru v Trnavě (SK) a nutno podotknout, že úspěšně, takže jí gratulujeme k úžasným výkonům a skvělé reprezentaci.

Všimněte si, jak těsné rozdíly v časech zaznamenali závodníci na prvních místech u obou mužských kategorií, a že druhé a třetí místo u mladších mužů od sebe dělila pouhá desetina sekundy. Myslím, že tak vyrovnané výkony a kvalita závodníků na předních příčkách jsou nejlepší pozvánkou na poslední a finálový závod sezóny, který proběhne již 16. září ve Velké nad Veličkou, kde si to ti nejlepší z našich závodníků rozdají a pokusí se urvat co nejvíce bodů do celkového hodnocení ligy na paralelní trati. A věřte, že to letos nebude žádná procházka růžovou zahradou. Tak na viděnou ve Velké. 🙂


fotografie