Archiv 2019

Návštěva dětské onkologieVětšina z vás už dobře ví, že chodíme pravidelně předávat hračky vybrané během závodní sezóny na Kliniku dětské onkologie v Dětské nemocnici v Brně. Je to pro nás vždycky velmi emotivní zážitek, protože na jedné straně můžeme udělat radost dětem, které se léčí s onkologickým onemocněním a můžeme je na chvíli rozptýlit, na druhou stranu si však uvědomujeme, jak to musí být těžké, a že by bylo lepší, kdyby podobná oddělení ani nemusela být…

MLTFA

 Po poslední návštěvě, která se uskutečnila ve středu 20. listopadu, jsme dostali mailem poděkování od vrchní sestry kliniky paní Petlachové, tak se s vámi chceme podělit, protože toto poděkování nepatří jen nám, kteří jsme hračky přivezli, ale hlavně vám, kteří nám je nosíte a pravidelně se do sbírky zapojujete. Děkujeme. ❗️ 

MLTFA2

A malý dovětek na zamyšlenou na závěr:Ptali jsme se dětí, co by si přály k Vánocům, a jejich nejčastější odpověď byla prostá: Strávit Vánoce doma s rodinami… 🎄 Přejeme vám hodně energie v předvánočním čase a hlavně zdraví, klid a pohodu!

Závěr Moravské ligy TFA

Máme za sebou poslední závod této sezóny (2019) ve Velaticích. Moravská liga TFA sestává ze sedmi závodů, první z nich proběhl v Podolí 7. dubna. Následovaly květnové soutěže v Olešnici a Trpíně, v červnu poměřili nejtvrdší hasiči Moravy síly na závodě v Bedřichovicích. Letní část sezóny opanovaly soutěže v disciplínách TFA v Sebranicích a Doubravici nad Svitavou a celou sezónu jsme zakončili 7. září v již zmíněných Velaticích.

Na závodníky čekala již obvyklá trať, avšak horší podmínky v podobě deště, který jim závod trochu znepříjemnil. I přes nepřízeň počasí se však s tratí všichni závodníci i závodnice poprali znamenitě a došlo i na kategorii TANDEM.

V sérii sedmi závodů Moravské ligy TFA v kategorii žen po dvouleté nadvládě Hanky Skoupé letos zvítězila Tereza Tmejová z Chotěnova, na druhém místě skončila její pronásledovatelka Kateřina Vodičková z Rokytnice nad Rokytnou a bronz brala Petra Čaganová z Nižní Lhoty. Kategorii těch zkušenějších borců nad 35 let ovládl stejný závodník jako v loňském roce, a to Tomáš Máca z Brna – Slatiny, druhé místo obsadil letos celý stříbrný Radek Tesař ze Sebranic. O třetí příčku se bojovalo do posledního závodu mezi třemi Petry, tím nejúspěšnějším a celkově bronzovým se stal Petr Slouka ze Sokolnic. Druhou mužskou kategorii vyhrál ve třetí sezóně ML TFA třetí odlišný závodník. Po Martinu Břenkovi a Michalu Skřivánkovi se letošním mistrem kategorie do 35 let stal Zdeněk Král z Trpína. Celkově druhou příčku obsadil loňský vítěz Michal Skřivánek z Rohatce a bronz si pro letošek odvezl Martin Gruber z Brna – Králova Pole.

Na úplný závěr po vyhlášení nejlepších účastníků velatického závodu proběhlo ohodnocení vítězů celé Moravské ligy TFA, na které čekaly hodnotné ceny, za které děkujeme našim sponzorům. Jsou to ActiFit.cz, SCOTT, 211 Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR, GINA a Bison sportswear.

Během celé sezóny probíhala jako už tradičně sbírka hraček pro dětské pacienty onkologické kliniky Dětské nemocnice v Brně a osvěta o dárcovství kostní dřeně. I letos se mezi závodníky a těmi, kteří je přišli na jednotlivé závody podpořit, našli dobrovolníci, kteří projevili zájem o zápis do registru dárců kostní dřeně, za což jsme velice vděční a doufáme, že se díky naším aktivitám bude dařit registr rozšiřovat i nadále. Ještě nás čeká nejemotivnější část Moravské ligy TFA – předávání hraček v dětské nemocnici. Vítězům gratulujeme, všem ostatním děkujeme za celoroční podporu a budeme se těšit v nové sezóně 2020.