Kalendář akcí

TFA TRPÍN

27. 6. 2021
facebook událost

TFA SEBRANICE

17. 7. 2021
facebook událost

TFA DOUBRAVICE NAD SVITAVOU

10. 7. 2021
facebook událost

tfa VELKÁ NAD VELIČKOU

8. 8. 2021
facebook událost

TFA OLEŠNICE

22. 8. 2021
facebook událost

TFA VELATICE

4. 9. 2021
facebook událost

TFA PODOLÍ


facebook událost

PŘIHLÁŠENÍ, KOMPLETNÍ VÝSLEDKY, KALENDÁŘ A DĚNÍ KOLEM SOUTĚŽE NALEZNETE NA WEBU POZARNISPORT.HASICOVO.CZ

MORAVSKÁ LIGA TFA 2020 - PRAVIDLA

V roce 2017 proběhl první ročník Moravské ligy TFA (převážně v okrese Blansko, Brno-venkov a Svitavy). Jedná se o pohárovou soutěž, která reaguje na stále větší oblibu a zájem o TFA, kdy je v našem regionu tato hasičská disciplína velmi oblíbená, bohužel podobná forma jí doposud chyběla.

 

Pro započítání do celkového pořadí poháru musí závodník absolvovat alespoň pět závodů, kdy v případě, že závodník absolvuje všech sedm závodů, budou se mu dva nejhorší výsledky škrtat.

KATEGORIE:

Soutěžit se bude ve dnes už běžných třech kategoriích, a to jsou muži do 35 let, muži nad 35 let a ženy bez rozdílu věku. Spodní věková hranice je 15 let, závodníci mladší 18 let musí mít písemné svolení od rodičů a v lepším případě, aby byli rodiče přítomni na závodě. Kategorie mužů se budou rozlišovat dle ročníku narození závodníka. Tedy v případě, že během roku závodník dovrší 35 let, tak bude automaticky od začátku poháru zařazen do kategorie nad 35 let.

TRAŤ:

Každý pořadatel si trať sestavuje sám dle svých nápadů a možností, zároveň se však držíme klasických disciplín TFA a nezařazujeme žádné nestandardní disciplíny. V rámci ligy se nebude nic sjednocovat a každý závod bude svým způsobem unikátní. Všichni pořadatelé už minimálně jednou soutěž pořádali a v letošním roce by měly být tratě obdobné. S tímto souvisí i to, že pořadatelé jednotlivých závodů si sami určují i pravidla, takže co může v jednom závodě být povoleno, to může být jinde zakázáno.

BODOVÁNÍ:

Bodovat se bude jednoduchým způsobem, každému pořadí připadne určitý počet bodů. Vítěz bude ohodnocen 25 body, 2. – 23 b., 3. – 21 b., 4. – 18 b., 5. – 16 b., 6. – 14 b., 7. – 12 b., 8. – 10 b., 9. – 9 b., 10. – 8 b., 11. – 7 b., 12. – 6 b., 13. – 5 b., 14. – 4 b., 15. – 3 b., 16. – 2 b., každý další závodník, který dokončí závod dostane 1 bod. V případě stejného počtu bodů při celkovém hodnocení rozhodne větší počet lepších umístění.

V posledním závodě se sečtou výsledky ze všech závodů a společně s vyhlášením posledního závodu se vyhlásí i výsledky ligy, kdy vítězové jednotlivých kategorií obdrží putovní poháry a věcné ceny. Ohodnoceni budou i ostatní závodníci, kteří splní podmínky pro celkovou klasifikaci.

Dále se v rámci Moravské ligy TFA snažíme o propagaci a přiblížení veřejnosti dárcovství kostní dřeně. Je to věc, která jednomu z našich kamarádů a spolupořadatelů zachránila život a v počtu lidí, který se kolem TFA pohybuje, věříme, že se noví dárci najdou v hojném množství. A co jiného by měli hasiči dělat než pomáhat ostatním.

Also, we have version a for Mac