4Fire ML TFA 2023

Podolí, Olešnice, Trpín, Doubravice nad Svitavou, Velatice, Velká nad Veličkou…

6 míst, 6 tratí, 10 hlavních organizátorů, 122 závodníků, 19 550 korun, které přistály na transparentním účtu pro NFDO Krtek a k tomu všemu nespočet krásných zážitků. To je, respektive byla, 4Fire Moravská liga TFA rok 2023. Sezóna už je sice minulostí, ale my si ji přece jen ještě na chvíli připomeneme :-).

Letošní ML TFA odstartovala nejednou změnou. Ta nejzásadnější se týkala nového jména celé ligy, když byl do názvu přidán náš hlavní sponzor 4FIRE. Další změna proběhla úpravou ustrojenosti v kategorii žen, a to tak, že jsme odhodily elasťáky a začaly běhat v zásahových kalhotách. Hodnotím to jako velmi pozitivní změnu, protože zásahové kalhoty jednak brání modřinám z bariéry, ale hlavně vypadají lépe na fotkách 😀 💪🏼. Změnou prošel i celkový počet závodů, když jsme byli v letošním ročníku ochuzeni o závod v Sebranicích. Obměnu zažila také trať ve Velké nad Veličkou, kterou Zdenda Maňák kompletně přeskládal. Zkrátka, změn a novinek byla spousta, měli bychom tedy poukázat i na nějaké jistoty ML TFA.

Jako každý rok se každý závod ligy mohl pyšnit skvělým zázemím, což už je takovým standardem na Moravské lize TFA. Stejně tak nezklamal ani úžasný organizační tým včetně nejlepších komentátorů, kteří každému závodu přidali jedinečné kouzlo. Pokračovala také charitativní činnost v podobě podpory NFDO Krtek a osvěty v dárcovství kostní dřeně. Tou poslední jistotou jsou letošní vítězové ML TFA, kde nám stále kraluje Zdenda Král, Ondra Rybnikář a moje maličkost, Káťa Vodičková. Vzhledem k tomu, že o nás tu čtete neustále, pojďme se podívat také na jiná jména. Například na skokana roku, kterým je jednoznačně Vašek Mikulica. O Vaškovi jsem se již v průběhu sezóny zmiňovala, nicméně pozornost si zaslouží i nadále. Díky svým výkonům se Vašek posunul z loňského 12. místa až na krásné 6. místo. A protože přece jen více sleduji kategorii žen, tak musím (opět) zmínit i Páju Vaverkovou. Ta se letos vrátila v neskutečném tempu a není divu, že v celkovém hodnocení skončila na krásném 2. místě. Další jméno, které bych ráda zmínila je Radek Hajný. Radek i přes to, že je nejstarším závodníkem ML TFA, na každém závodě ukazuje obrovské odhodlání a píli, kterou by mu mohl nejeden závodník závidět. ¨

Jmen, která by stála za zmínku, máme celou výsledkovou listinu, organizační tým i každého jednoho človíčka, který se na pořádání závodů nebo celé ligy podílí. Každý z vás si zaslouží velký obdiv, uznání a hlavně poděkování. Bez organizátorů bychom my závodníci neměli všechny ty krásné zážitky, pozávodní úsměvy a vzpomínky. A bez nás závodníků by organizátoři neměli co dělat a byli by určitě smutní J. Takže velké díky všem.

4Fire ML TFA je jedna velká komunita suprových lidí, kteří dělají, co je baví, a zároveň jsou ochotni pomáhat tam, kde je potřeba. Jak už všichni víme, liga je dlouholetým partnerem Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, který podporuje nejen účastí na různých akcích – odpoledne plné hasičiny, ukázek a zábavy na dětském táboře pořádaným NFDOK, dny dětské onkologie Brno a další, ale také finančně na zřízeném transparentním účtu. Tam jdou peníze, které se například podařilo vydražit při posledním závodě ve Velké nebo startovné z běhu Ze Lhoty do Lhoty, kterého se každoročně kluci z ML TFA zúčastňují. Finanční dar můžeme poslat i my závodníci, případně fanoušci, sponzoři, vlastně kdokoliv, kdo se o příběhu ML TFA a jejím poslání dozví. Číslo transparentního účtu je 2601773032/2010 a věřím tomu, že se každý z nás o jednu kávu, zákusek nebo pivko může pro dobrou věc „ochudit“ J.

Na závěr by se přece jen hodilo zmínit celkové vyhodnocení 4Fire ML TFA 2023, které je následující:

Kategorie mužů nad 35 let:

  1. místo Zdeněk Král
  2. místo Jiří Tkaný
  3. místo Marek Ludvík

Kategorie mužů do 35 let:

  1. místo Ondřej Rybnikář
  2. místo Michal Skřivánek
  3. místo Lukáš Navrátil

Kategorie něžného pohlaví:

  1. místo Kateřina Vodičková
  2. místo Pavlína Vaverková
  3. místo Kristýna Kachlíková

Zazvonil zvonec a 7. ročníku 4Fire ML TFA je konec. Uteklo to jako voda, ale jako vždy to stálo za to. Za závodníky děkuji organizátorům, sponzorům, podporovatelům a všem, kdo se na hladkém průběhu každého závodu podíleli. A za organizátory děkuji Všem závodníkům za jejich ukázněnost při jednotlivých závodech, za jejich krásné výkony a hlavně, že k nám jezdí, a to leckdy i z druhé strany republiky J .

Děkujeme všem a budeme se těšit na Vaši přízeň i v 8. ročníku 4Fire ML TFA 2024.