4-Fire ML TFA Podolí, 7. 4. 2024

Ani jsme se nenadáli a sezóna 2024 nám zaklepala na dveře. Tak jsme ji nechali vstoupit a v neděli 7. 4. 2024 tak odstartovali 8. ročník 4-Fire Moravské ligy TFA na paralelní v Podolí. Organizátoři si pro letošní ročník připravili jednu novinku, kterou jste již mohli zaznamenat na našich sociálních sítích. V letošním ročníku bude mít ML TFA opět 7 závodů, kdy se ke stálicím přidají také galeje. Tedy Rokytnické galeje, které pořádáme my z SDH Rokytnice nad Rokytnou. Novinek bude více, s další se setkáme hned ve Velaticích, ale to už bych předbíhala, takže pojďme k závodu v Podolí…

Organizátoři si termín pro první závod nemohli vybrat lépe. Počasí přálo opravdu náramně, možná až pekelně. Myslím, že nejsem jediná, komu zdobí tělo vypálené brýle na obličeji nebo rukávy na rukách. Nicméně, závod se vydařil po všech stránkách. Nutno podotknout, že padaly i rekordy, nejen v teplotě na teploměru, ale i v kategorii žen, kam se přihlásil rekordní počet holek. Celkem 23 závodnic se postavilo na start trati v Podolí, a dokonce jsme přivítali i slovenské kolegyně z DHZ Kuchyňa, která je partnerským týmem Podolí.

A když už jsme u těch holek, tak u nich i zůstaneme a rovnou se podíváme na kategorii žen. Jak bylo zmíněno, sešlo se nás fakt hodně a vzhledem k paralelní trati to byla opravdu pěkná podívaná. Sem tam se trápilo s kanystrem, občas s bariérou nebo figurínou, ale každá z holek ukázala velkou bojovnost. Do top pětky jsme se poskládaly následovně: Kristýna Mužíková 5. místo, Nora Šebelová 4. místo, Miluška Švajková 3. místo, Peťka Čaganová 2. místo, a moje maličkost Kačka Vodičková 1. místo.

Musím zmínit, že krásná podívaná byla i na kluky, ať už v kategorii do nebo nad 35 let. Celkem se nám na start postavilo 45 závodníků. V kategorii nad 35 let jsme byli svědky souboje mezi českou špičkou, kdy se na start proti sobě postavili Michal Brousil a Zdenda Král. Rozběh byl vyrovnaný opravdu do poslední disciplíny a nejednoho diváka či závodníka zvedl ze židle. Po chybě Majkla, jehož neposedný kanystr absolvoval letecký den z lešení, pokračoval v kralování Zdenda, který si s časem 2:40.58 doběhl pro nejrychlejší traťový čas a jednoznačně zvítězil. Na druhé místo se mezi kluky probojoval nezastavitelný Jirka Tkaný, který s časem 2:46.25 předběhl Michala. Michal bojoval statečně až do poslední chvíle, což bylo vidět i v cíli, nicméně to tentokrát stačilo až na 3. místo. Ale jak říká Majklova rodina „Míša není kapela, aby furt vyhrával“. My jsme díky jeho účasti viděli krásný rozběh a za účast a váženou dlouhou cestu děkujeme.

V kategorii mužů do 35 let se nám jako nejrychlejší závoďák ukázal opět Ondra Rybnikář, který po drobném zaváhání na hadicích doběhl s časem 2:46.13 a vybojoval tak vítězství pro sebe. V závěsu za sebou Ondra nechal Lukáše Navrátila, který si doběhl pro 2. místo s časem 2:53.72. Po zimě nám na trať vyběhl také Mišta Skřivánek, který taktéž pokořil hranici 3 minut a s časem 2:56.15 bral místo třetí. V této kategorii bych také ráda zmínila (trošku sobecky, protože patří do mého SDH) výkon Dana Kršky. Dan absolvoval již minulý ročník ML TFA, přičemž se stavěl na tratě v kategorii mužů, i když mu bylo pouhých 17 let. Minulý rok v Podolí svou TFA kariéru odstartoval a letos když doběhl do cíle, časomíra ukazovala o dvě minuty lepší čas než v loňském roce, což je opravdu velký skok, který je zasloužený, protože Dan je dříč, kterého nenajdete na každém rohu. I proto jsem si dovolila jej alespoň krátce zmínit, protože na svůj nízký věk předvádí nádherné výkony. Jen tak dál, Dane .

Závod v Podolí utekl jako voda a patří se poděkovat nejen organizátorům za jeho nachystání a hladký průběh, ale zejména i Vám (nám) závodníkům za dodržování časového harmonogramu, disciplíny při chystání na start a celkové ukázněnosti. Takže děkujeme, byli jste všichni skvělí a my už se nemůžeme dočkat dalšího závodu. Jak už jsem v úvodu předesílala, budou to Velatice a pořadatelé si pro nás chystají drobné změny, tak se necháme překvapit. A aby nám ta chvíle do dalšího závodu utekla rychleji, tak si nastavíme upomínku na přihlášení do Velatic, které proběhne 17. 4. 2024. Přece jen se nám na startovní listině dveře netrhnou, tak aby se nestalo, že Vám místo v závodě někdo vyfoukne . Každopádně si vašeho zájmu moc vážíme a děkujeme za něj. Takže nezapomeň: upomínka na 17. 4. a uvidíme se ve Velaticích 27. 4. 2024.