4-Fire Moravská liga TFA Velatice 27. 4. 2024

Třítýdenní pauza utekla jako voda a my jsme se mohli opět setkat tváří v tvář dalšímu závodu ML TFA. Tentokrát jsme se podívali do Velatic, kde na nás čekaly velké změny. Počasí opět přálo a my tak mohli prožít pěknou slunečnou sobotu. Hned na úvod musím zmínit, že jsme se dočkali i jednoho historického okamžiku. Tak si pojďme sobotní závod ve Velaticích zrekapitulovat 😊.

Závod ve Velaticích byl plný změn: hned tou první, kterou jsme mohli zaznamenat, byl termín. Velatice vždy zdobilo zářijové datum a nyní jsme se zde setkali už v dubnu. Dále si organizátoři připravili nové složení trati, kde jsme největší změnu pocítili rozhodně u motání hadic a na druhé bariéře. Nebojím se říct, že tyhle dvě disciplíny rozhodovaly o výsledných časech závodníků. Ačkoliv se závod lehce protáhl do pozdních odpoledních hodin, organizačně byl zvládnutý parádně. V průměru závodníci dosahovali časů o 45–60 sekund delších než v předešlých ročnících. Myslím si ale, že to nikomu nevadilo, ba naopak, závodníci změnu přijali velice kladně a výsledky to jen potvrzují 😊.

Začneme rovnou tím zmíněným historickým milníkem, jak by se dala nazvat událost z velatické soutěže. Když nastoupil Zdenda Král na trať, Jirka Tkaný už měl odběhnuto s časem 3:01.58. Zdenda svůj závod rozběhl tak, jako vždycky – tedy až nelidsky rychle. Na trati se jen zaprášilo a když prach usedl, na časomíře svítil čas 3:01.87. Nevěřícně na časomíru koukala nejen Market (trenérka, masérka a manažerka Jirky), ale i samotný Jirka a spousta dalších přihlížejících. Jirka Tkaný si tak doběhl pro 1. místo a Zdenda Král bral v závodě 2. místo. Na třetím místě se ztrátou 37 sekund na tyto dvě nadlidské bytosti, skončil Marek Ludvík. Chlapi opět ukázali velkou bojovnost a na trati, která dříve nosila nálepku „rychlotrať“, dokázali, že ani silovka jim nevadí 😊.

V kategorii mužů do 35 let, tedy kategorii Ondry Rybnikáře, který jí kraluje už nějaký ten pátek, se nám postavilo na trať 29 závodníků. Závod v této kategorii dokončili všichni a tím nejrychlejším byl právě Ondra Rybnikář, který doběhl do cíle v čase 2:53.65. Ondra jako jediný z kategorie mužů pokořil hranici 3 minut. Se ztrátou 16 sekund na Ondru doběhl Mišta Skřivánek, který si vybojoval 2. místo. Po krátkém zaváhání u hadic jako třetí finišoval Lukáš Navrátil s časem 3:14.55. V závěsu za ním byl Zdenda Maňák s časem 3:19.47 a na 5. místě Jožka Veselý s časem 3:25.26. Ačkoliv trať zprvu nevypadala tak náročně, výrazy kluků byly všeříkající.

Holky se postavily na trať na závěr soutěže. Startovka žen se přes zimu pěkně rozrostla a zatím se nám ji daří držet – celkem nás startovalo 18. Naše trať taktéž pocítila změnu. Oproti klukům měla například jen jednu hadici, méně úderů na hammerboxu, lehčí závaží, nicméně dvě bariéry zdobily trať i nám. Málem bych v úvodu zapomněla… bariéra byla ještě vyšperkovaná exkluzivním rozměrem 1,80 m. Můžu vám říct a myslím si, že nebudu mluvit jen za sebe, že jakákoliv bariéra menší než 2 m je peklo. (Opravdu 😃. Nejtemnější vzpomínky mám na 1,5 m bariéru. To je teprve něco).

No nic, pojďme na výsledky. S Peťkou Čaganovou jsme se rvaly do posledních metrů a, možná díky delším nehtům, jsem cílové tlačítko zmáčkla dříve já a s časem 2:41.87 si doběhla pro 1. místo 😊. Musím podotknout, že trať mi opravdu sedla. Na druhém místě skončila tedy Peťka, která dokončila s časem 2:45.86. Na třetím místě se umístila nadějná TFA žena – Nora Šebelová, která za velmi hlasité podpory svých dvou dětí doběhla do cíle s časem 3:07.79 a překonala tak nejen sebe a strach z druhé bariéry, ale i zbylé holky. Na 4. místě skončila Miluška Švajková a hned za ní Pája Vaverková. Holky se s tratí porvaly bravurně a až na dva nedokončené rozběhy trať úspěšně zdolaly všechny.

V tomto závodě nám o výsledku rozhodovaly hadice a bariéra, na nadcházející trati to bude slavný kopec dobiják. Kdo ho zdolá nejlépe a pozvedne nad hlavu mocné „Thorovo kladivo“? To se dozvíme už 19. 5. 2024 od 8:00 v Olešnici. A nezapomeň, pokud se nepřihlásíš, žádný dobiják ani žádné kladivo nebude… takže si zapiš do kalendáře 9. 5. 2024 od 19:19, kdy startuje přihlašování na Olešnického železňáka. My tam budeme, a co ty? 😊