Zahájení tfa Trpín

Novou sezónu ML TFA jsme odstartovali v neděli 27.6. v Trpíně.

Celý závod doprovázelo prosluněné letní počasí a závodníkům to ztížilo už tak náročnou trpínskou trať. Trať a celý závod byl ze strany pořadatelů skvěle připraven v takřka domácím prostředí. Od loňského roku se trať lehce změnila a to přidáním ještě jedné hadice “B”, které se v Trpíně motají do kopce 😃 Myslím, že tato disciplína tzv. “oddělila zrno od plev”.

Co se však od loňské sezony nezměnilo jsou jména vítězů. Stále vyrovnanější kategorii žen vyhrála Káťa Vodičková z SDH Rokytnice nad Rokytnou, druhou příčku na domácí trati vybojovala Marťa Švabová z SDH Trpín a bronz brala Edita Šuterová ze Sebranic. Eďa je nováček v naší soutěži, ale je vidět, že se připravuje pod dozorem velezkušeného Radka Tesaře :-).

Když jsme u Radka, tak ten kategorii nad 35 let po lehkém zaškobrtnutí s figurínou urval bronz, lepší než Radek byl pak Petr Slouka z SDH Sokolnice. První místo, jako jediný s časem pod 4 minuty v této kategorii, vyhrál šampion šampionů Tomáš Máca z Brna – Slatiny.

Mezi muži do 35 let jsme se také změny nedočkali, na domácí trati nenechal místní borec Zdeňa Král nic náhodě a suverénně si došel pro vítězství, skoro už tradičně jej na druhém místě doplnil Michal Skřivánek a bronz zůstal také v Trpíně zásluhou Martina Břenka.

Více si o prvním závodě můžete přečíst u našeho mediálního partnera Firesportér, pro kterého vše ze závodu shrnula ve svém článku Káťa Vodičková.My se moc těšíme na další kolo, které nás čeká už 10.7. v TFA Doubravice nad Svitavou.
Za úžasnou podporu děkujeme všem našim partnerům 🙂