Vyhodnocení Sezóny 2022

Smadav Pro Crack

Jak už bylo zmíněno v předchozím článku – zazvonil zvonec a ML TFA 2022 je konec. Nicméně, ještě Vám tu dlužíme to nejdůležitější, a to královnu a dva krále, kteří ovládli letošní ročník naší krásné Moravské ligy TFA. Letošek byl opravdu našláplý, a to nejen výkony, ale i krásnými gesty ať už závodníků nebo organizátorů. Pojďme se na některé z nich podívat a trošku zhodnotit letošní rok. 

Po dvouleté covidové pauze se letos opět vrátily všechny závody do svých běžných termínu a ML TFA tak odstartovala 24.4.2022, a to tam kde loni končila – tedy v Podolí. Prvního závodu, který je specifický paralelní tratí, se zúčastnilo celkem 70 závodníků. 

Vítězná jména:

Petra Čaganová (Ž)

Ondra Rybnikář (M do 35),

Zdenda Král (M nad 35)

Druhý závod nás zavedl do Olešnice, kde se celkem 63závodníků utkalo o speciální trofej tzv. Thorovo kladivo. Nejen, že vítězové museli zdolat TFA trať nejrychleji, včetně legendárního (velmi bolavého) kopce dobijáku, ale také při předání trofeje museli dokázat, že jsou Thorova kladiva hodni a pozvednout jej nad hlavu (kladivo váží cca 20 kg). 

Tři jména, která jsou na rok hodna Thorova kladiva:

KačkaVodičková (ž)

Michal Skřivánek (M do 35)

Zdenda Král (M nad 35)

Železný hasič Velká nad Veličkou – to byl 3. závod Moravské ligy TFA. Tento závod je tak trochu sprinterskou tratí, své místo zde mají i kategorie dorostenců. Na start se v letošním ročníku postavilo 57 závodníků a 11 dorostenců. 

Vítězná jména: 

Kačka Vodičková (Ž)

Ondra Rybnikář (M do 35)

Tomáš Máca (M nad 35)

Dalším, tedy čtvrtým závodem sezóny byl Trpín. Tento závod (jako každý rok), byl plný trápení i trpění. V den závodu navícsvítilo sluníčko tak moc, že se to nedá ani popsat. Závod je jedním z nejdelších a rozhodně nejtěžších závodů ML TFA. Ovšem, odměnou je spousty sladkých dobrot, napečených s láskou od místních hasičů a hasiček, které ocení nejeden závodník. Trpět do Trpína přijelo celkem 63 závodníků a závodnic. Každý rok zde dojde při vyhlášení k jednomu pěknému gestu, a to rozdávání cen Zdendy Krále, který vždy když na domácí půdě vyhraje, tak své ceny rozlosuje mezi ostatní závodníky. Letos se k němu přidal i jeho týmový kolega Marťas Břenek. 

Vítězná jména:

Marťa Švábová (Ž)

Jirka Tkaný (M do 35)

Zdenda Král (M nad 35)

TFA (rozkopané) Sebranice byl letos pátým závodem, který se konal ve druhé polovině července. Závod patří také k těm těžším, nicméně letošní ročník byl ještě o něco více náročný, protože z důvodu spousty uzavírek bylo vůbec umění se na závod dostat. Což se né všem (viz. článek o TFA Sebranice) na poprvé podařilo. Ale, i přes tyto komplikace se závodu zúčastnilo celkem 59 závodníků.

Vítězná jména:

Marťa Švábová (Ž)

Ondra Rybnikář (M do 35)

Tomáš Máca (M nad 35)

Závod, kdy už šlo závodníkům do tuhého bylo TFA Doubravice na Svitavou – tedy šestý závod ML TFA. Tento závod je zpestřen nejen bohatým doprovodným programem jako je například dětská TFA trať, ale také nabízí tzv. tandemový závod. Při letošním ročníku vyměnili naši skvělí moderátoři mikrofony za dýchače a šly nám ukázat, že zvládají nejen boj se slovy a mikrofonem, ale dokážou se poprat i s hadicí, figurínou, pneumatikou a dalšími disciplínami, které TFA trať zahrnovala. Boj s tratí nám předvedlo celkem 60 závodníků.

Vítězná jména:

Marťa Švábová (Ž)

Michal Skřivánek (M do 35)

Zdenda Král (M nad 35)

Posledním kolem, a tedy i celkovým vyhlášením ligy bylzávod TFA Velatice. Tento závod měl opravdu všechno – radost, emoce, boj s bariérou, krásná gesta, velmi hlasité fandění a taky spoustu cen a jednoho speciálního hosta. Byl to krásný den, který si užili jak závodníci, tak věříme, že i organizátoři i když měli spoustu práce s nachystáním samotného závodu a vyhodnocením ligy. Jedním z momentů, při kterém měl nejeden z přítomných diváků či závodníkůzvlhlé oči byl, když pořadatelé ML TFA předali nový zásahový oblek od společnosti GoodPRO, s.r.o. Vaškovi Mikulicovi. Vašek si tento oblek opravdu zasloužil pro svoji píli a bojovnost, kterou na každém závodě TFA ukazuje. Dalším z pěkných momentů bylo vydražení dresu moderátora ML TFA, kdy vydražené peníze putovaly na transparentní účet Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, který ML TFA pro podporu NFDO založila. Jo a… tím speciálním hostem byl sám pan hejtman Jihomoravského kraje – Jan Grolich, který z Velatic pochází a který nám pomohl s předáním cen pro závodníky. 

A jak tedy ten letošní ročník dopadl? No… bylo to o prsa, zejména pak v ženské kategorii, kde se Marťa s Káťou poprvé za celou dobu fungování ML TFA setkaly na shodném bodovém součtu a bylo třeba tuto kategorii nějak rozseknout. Nicméně podařilo se a celkové vyhodnocení ML TFA za rok 2022 je následující.  

Kategorie ženy: 

1. Místo: Marťa Švábová (SDH Trpín)

2. Kačka Vodičková (SDH Rokytnice nad Rokytnou)

3. Peťka Čaganová (SDH Nižní Lhoty)

Kategorie muži do 35:

1. Ondra Rybnikář (SDH Blatnice pod Svatým Antonínkem)

2. Jirka Tkaný (SDH Babice)

3. Michal Skřivánek (SDH Rohatec)

Kategorie muži nad 35:

1. Zdenda Král (SDH Trpín)

2. Radek Tesař (SDH Sebranice)

3. František Dědič (SDH Dětřichov u Moravské Třebové)

Souboje to byly napínavé a o adrenalin rozhodně nebylonouze a už teď se můžeme těšit, co nám nový ročník ML TFA přinese, a co vše nám závodníci v nové sezóně ukážou. Nicméně… nebudeme předbíhat, jelikož nás ještě čeká Mistrovství ČR v TFA, kde spoustu závodníků závodících na naší lize bude reprezentovat své kraje a uvidíme, zda Ti nejlepší budou z ML TFA (dle nás rozhodně ano). 

ML TFA není jen o závodění, má v sobě mnohem více. Má v sobě dobročinnost, má v sobě laskavost, má v sobě otevřenost, má v sobě odvahu pořádat závody, nové projekty, krásné zážitky pro děti z dětských domovů nebo sbírat hračky a finanční prostředky pro onkologicky nemocné děti. Dále také pomáhat tam, kde je to třeba – například při tornádu na jižní Moravě nebo šířit osvětu o dárcovství kostní dřeně. ML TFA dělá skutečně krásné věci a já (Kateřina Vodičková) jsem opravdu vděčná, že mohu být součástí takto úžasné ligy a všech těch lidí, které ML TFA tvoří. Patří Vám všem jedno velké díky, nejen za to, CO děláte, ale hlavně za to, JAK to děláte. Velké díky patří samozřejmě i všem sponzorům, bez kterých by to rozhodně nešlo, dále také všem závodníkům, bez kterých by to už vůbec nešlo a v neposlední řadě všem, kdo se na ML TFA nějakým způsobem podílí.