TFA Velká nad Veličkou

Fabfilter Total Bundle VST Crack

Aneb: “Železný hasič Velká nad Veličkou

Ačkoliv je neděle od slova nic nedělat, tak všichni víme, že v hasičském světě to tak úplně neplatí. Hasiči musí být nepřetržitě na příjmu, aby, když to „houkne“, byli připraveni zdolávat nejrůznější mimořádné události. A v momentě, kdy zrovna nekrotí rozsáhlý požár nebo nepomáhají stařičké babičce, jejíž kočička vylezla na strom a teď nemůže dolů, se někteří z nich vydávají bojovat na tratě TFA. A ti nejlepší jezdí závodit k nám na Moravskou ligu TFA. Jednou z výše popsaných nedělí byla i ta první červnová. Dne 5. 6. 2022 patřil nedělní den dalšímu závodu ze série Moravské ligy TFA. Na závodní trať se tentokrát postavili nejen ostřílení závodníci z kategorií muži do 35 let, muži nad 35 let a ženy, ale také dorostenci a dorostenky, kteří na trati předváděli úctyhodné výkony přibližující se výkonům našich ligových es.

Závodu ve Velké nad Veličkou se zúčastnilo více jak 60 závodníků, nicméně i v takto hojném počtu závod výborně odbíhal, jelikož organizátoři si prostřednictvím našich nejúžasnějších, nejlepších a nejukecanějších moderátorů závodníky koordinovali a volali tak, aby byli včas připraveni na startu.

Jako první vyběhli na trať mladší muži, tj. kategorie mužů do 35 let. Závod ve Velké nad Veličkou by se dal označit za „rychlotrať“. Ti nejlepší borci (a bylo jich rovnou pět) se do cíle dostali dříve, než se na časomíře ukázal čas tři minuty. Nejrychleji zdolal trať Ondra Rybnikář (SDH Blatnice pod Svatým Antonínkem), který si s roztažením hadic, smotáním hadic, hammerboxem, tunelem, figurínou, bariérou, kanystry, pneumatikou a monitorem poradil za krásný čas 2:49.71. Opravdu setinky rozhodovaly o druhém a třetím místě. Mišta Skřivánek (SDH Rohatec) stiskl cílové tlačítko o něco rychleji a časem 2:54.35 si zajistil stříbrné umístnění. Jako třetí doběhl domácí závodník Zdeněk Maňák, který trať zdolal v čase 2:54:69. Zmínit musíme i 4. a 5. místo, protože i zde byly mezi kluky minimální rozdíly. Na 4. místě doběhl Jirka Tkaný (SDH Babice) s časem 2:55.04 a na 5. místě v těsném závěsu Lukáš Navrátil (SDH Ludéřov) s časem 2:58.12.

Borci nám předvádí krásné a velice těsné výkony, které je opravdu radost sledovat. Ono vlastně… každá kategorie je velice napínavá a je radost sledovat celou Moravskou ligu. V kategorii starších mužů tentokrát chyběl Zdeněk Král, tudíž ho musel v kralování zastoupit někdo jiný, a kdo jiný by mohl nahradit pana Krále, než Tomáš Máca (SDH Brno Slatina), který této kategorii kraloval skoro všechny předešlé ročníky. Tomáš si doběhl pro první místo s časem 3:02.94. Druhé místo vybojoval Radek Tesař (SDH Sebranice) s časem 3:23.57 a bronzové umístění si odvezl František Dědič (SDH Dětřichov u Moravské Třebové) s časem 3:41,95. Následující dvě místa dělily opět pouhé setinky. Na bramborovém místě skončil Kamil Josepčuk (SDH Svitavy) s časem 3:45.60 a pátý se umístil Petr Slouka (SDH Sokolnice), který cílové tlačítko stiskl v čase 3:45.95.

Hodně podobně to vypadalo i u prvních tří žen. Jako první doběhla do cíle Kateřina Vodičková (SDH Rokytnice nad Rokytnou) s časem 2:16.03 a obhájila tak již potřetí prvenství v tomto závodě. Druhou závodnicí byla Marťa Švábová (SDH Trpín), která závod zvládla za 2:18.26 a na paty jí šlapala Peťka Čaganová (SDH Nižní Lhoty) s časem 2:19.81. Jak je vidět, i dámy předvádí opravdu těsné souboje.

V kategorii dorostenců a dorostenek trať nejlépe zaběhli Simon Vyskočil (SDH Blatnice pod Svatým Antonínkem) a Tereza Smékalová (SDH Lipová – Lázně).

Tahle trať byla spíše sprinterská, což některým závodníkům nesedí. Nicméně… následující závod bude pravým opakem, čeká nás totiž závod v Trpíně a jak už sám název obce napovídá…. tady se trpí. Tak si to nenechte ujít a dorazte závodníky podpořit 19. 6. 2022 na legendární „protrpěnou“ trať 😊. My se budeme těšit jak na diváky, tak na závodníky.

Autor: Kateřina Vodičková