TFA TRPÍN

‘ Reveal Sound Spire VST Crack

Kaspersky Internet Security Crack

Utrpení v Trpíně

Paralela TFA tratě s názvem obce je až neuvěřitelná. Ne nadarmo se trpínská trať řadí mezi jednu z nejtěžších tratí ML TFA. Závod je opravdu náročný a nejeden závodník si TFA trať v Trpíně protrpí, zejména pak motání dvou hadic B do kopce… A teď si představte, že do toho všeho utrpení na trati pere ještě celý den slunce. Byl to po všech stránkách náročný závod, nicméně vítěze všech kategorií známe, tak si pojďte počíst, kteří z těch nejtvrdších hasičů a hasiček se na stupně vítězů postavili tentokrát.

V neděli 19. 6. 2022 proběhl další, již čtvrtý, závod Moravské ligy TFA. Závodem v Trpíně se tedy seriál Moravské ligy TFA přehoupl do své druhé poloviny. Byl to již 7. ročník soutěže, což je mimo jiné znát i na výborné organizaci. Tento ročník, stejně jako ten loňský, doprovázelo velmi horké a slunečné počasí, které ztížilo podmínky pro závodníky a udělalo tak závod ještě náročnější. Na koho však teplo (očividně) nepůsobilo, byli domácí závodníci. Ti ukázali, že už je na této trati nemůže nic překvapit ani rozhodit, jelikož jsou názvem své obce již zoceleni. Není se tedy čemu divit, když po trati skoro až lítali a následně se postavili na stupně vítězů ve všech třech kategoriích.

Tak jako závod v Trpíně začínají ženy, tak i zde zmíníme nejdříve kategorii žen, kde to byl opět boj o prsa. Mezi 2. a 3. místem dělilo holky pouhých 23 setin sekundy. Cílové tlačítko stiskla později Peťa Čaganová (SDH Nižní Lhoty), která se tak umístila na 3. místě s časem 3:26.34. O pár setin rychleji doběhla do cíle loňská vítězka Kačka Vodičková (SDH Rokytnice nad Rokytnou) s časem 3:26.11 a vybojovala 2. místo. Nejrychleji trať zdolala domácí závodnice Marťa Švábová, která s časem 3:23.03 ukázala, že jí trať opravdu není cizí, a i přes ztrátu orientace při zdolávání kuželu dokázala vyhrát. Jelikož se Marťa s Kačkou v umístění prohodily, tak jsou nyní na stejném počtu bodů, a tedy jsou obě vedoucími závodnicemi ligy.

V nejpočetnější kategorii, tj. muži do 35 let se taktéž pořadí lehce promíchalo a závod v Trpíně ovládl Jirka Tkaný (SDH Babice) s časem 3:55.23. Jako druhý doběhl domácí závodník Martin Břenek, který trať zvládl v čase 4:01.00 a potvrdil tak fakt, že domácím závodníkům se opravdu dařilo. Bronzové umístění i po drobných chybičkách, vybojoval Ondra Rybnikář (SDH Blatnice pod Svatým Antonínkem) s časem 4:03.01. Vedoucím závodníkem v této kategorii tak i nadále zůstává Jirka Tkaný.

Kategorii nejzkušenějších mužů, tj. nad 35 let, suverénně ovládl domácí závodník Zdenda Král, který jako jediný v kategorii zastavil časomíru na hodnotě pod čtyři minuty a s přehledem kategorii s časem 3:37.58, vyhrál. Jako druhý se na bednu postavil Radek Tesař (SDH Sebranice), který s časem 4:19.77 vybojoval stříbro. „Bednovou trojici“ doplnil Petr Slouka (SDH Sokolnice) s časem 4:46.80.

Závod v Trpíně si přijelo vytrpět celkem 61 závodníků, z čehož bylo 14 žen, 32 mladších mužů a 15 starších mužů. Pro Pardubický kraj byl tento závod jedním z nominačních závodů na MČR v TFA, které se bude letos konat ve Štramberku. ML TFA má před sebou nyní skoro měsíční pauzu. Následně se znovu rozběhne závodem v Sebranicích, a to 23. 7. 2022. Tak neváhejte a dorazte – zazávodit si nebo jen podpořit naše závodníky. I sebranická trať v sobě skrývá pekelná úskalí, například v podobě roztažení hadic až na konci celé tratě.

Autor: Kateřina Vodičková