TFA Sebranice

Stejně, jako se rok překulil do své druhé poloviny, tak i ML TFA 2021 se blíží polovině, kdy v sobotu 17.7.2021 pokračovala třetím závodem a to TFA Sebranice. Letos jsme si na celou sezónu objednali super počasí, takže i v Sebranicích nás doprovázelo sluníčko.

Sebranická trať byla skvěle připravena a zachovala si svůj loňský tvar, kdy ji, oproti dřívějším ročníkům, hlavní pořadatel Radek Tesař otočil do “protisměru”. Ale pojďme k výsledkům a začneme od té zatím nejjednoznačnější skupiny a to borci nad 35 let.

Ani na domácí trati Radka Tesaře si Tomáš Máca nebral servítky a s bezpečným náskokem na Radka si doběhl pro třetí vítězství v letošním ročníku. Oba jmenované pak doplnil Petr Slouka.

Mezi mladší kategorii můžu jsme se lehké zápletky dočkali, kdy na sebranický závod dorazil, loni výborný Ondra Rybníkář z SDH Blatnice pod Svatým Antonínkem, a vrazil klín mezi zatím neporaženého Zdeňka Krále a průběžně druhého Michala “Mištu” Skřivánka. Zdeňa tedy i po třetí vyhrál a společně s druhým Ondrou byli jediní dva muži, kteří stlačili čas pod tři minuty. Bronz bral tentokrát Michal Skřivánek.

To, že jsou letos ženy nejzajímavější kategorií potvrdil i třetí závod. S průběžně vedoucí závodnicí Káťou Vodičkovou totiž na závod dorazila loňská vítězka Míša Honsová z SDH Petrůvky. Míša svůj loňský titul obhájila a jako jediná z žen, dostala svůj čas pod tři minuty. O druhé místo pak svedli velkou bitvu Marťa Švábová s Káťou Vodičkovou. Možná to byla troška štěstí, která stála při Martině, protože třetí Káťu Vodičkovou porazila jen asi o půl vteřiny. Na stupně vítězů se bohužel při svém prvním domácím závodě nevešla čtvrtá Edita Šuterová.

Máme za sebou tedy další super závod a po dvou namačkaných termínech vám teď dáme pauzu. Těšíme se 8.8.2021 na TFA Železný hasič Velká nad Veličkou.