TFA SEBRANICE

Topaz Gigapixel AI

Trilian VST Crack

Po více jak měsíci jsme se vrátili opět na závodní trať Moravské ligy TFA, a to do úžasně rozkopaných Sebranic. Ačkoliv by se mohlo zdát, že nejnáročnější částí dne bude překonání sebranické TFA trati, ještě větším oříškem pro většinu závodníků bylo dostat se vůbec na místo konání závodu. Je nutno podotknout, že ne vždy byla na vině oprava veškerých příjezdových komunikací, které v Sebranicích lze najít, ale v některých případech sehrálo roli i zvolení nesprávných Sebranic (nebudeme jmenovat, ale v ženské kategorii skončila na 2.místě 😃). Nicméně všichni závodníci se nakonec k trati dostali a mohli tak předvést, co stihli během toho „volného“ měsíce vylepšit.

Jako první se již tradičně na trať postavili pánové. Obě kategorie jsou letošní rok plné překvapení. Kategorie nad 35 let aktuálně střídá vítěze na každém závodě. Ovšem přední příčky si stále drží dvě jména – pan Král a pan Máca. V Sebranicích zvítězil Tomáš Máca, a to s časem 3:09.26. Jako druhý doběhl Josef Sochor s časem 3:35.36, který svoji účast na Moravské lize TFA již také zpravidelnil a uvidíme, zda promluví i do celkových výsledků. Třetím mužem v kategorii nad 35 let byl František Dědič, který ukončil svůj pokus v čase 3:45.77. Za zmínku stojí i důvod absence Zdendy Krále, který se v ten stejný den taktéž rval s TFA tratí, ale o pár set kilometrů jinde, a to na Světových policejních a hasičských hrách v Rotterdamu. Zdenda pro Českou republiku vybojoval ve své kategorii krásné 2. místo. V kategorii mužů do 35 let se mezi nejlepšími utkali Ondra Rybnikář, Jirka Tkaný a Lukáš Navrátil. Kluky, zejména na druhém a třetím místě opět dělily pouhé setinky. Jako první a zároveň jediný závodník, který pokořil čas tří minut, doběhl do cíle Ondra Rybnikář, a to s časem 2:55.64. Druhý skončil Jirka Tkaný s časem 3:03.66 a na třetím místě doběhl Lukáš Navrátil s časem 3:04.98. I borci na čtvrtém a pátém místě funěli klukům na bedně na záda. Opravdu zde rozhodovaly sekundy.

Jinak tomu nebylo ani u žen. Ženy opět předvedly nevídané (i když na ML TFA už vídané pravidelně) souboje tzv. o prsa a znovu je od sebe na stupních vítězů dělily pouhé sekundy. Je nutno zmínit, že holky měly letošní trať lehce pozměněnou oproti loňské, nicméně se s ní všechny porvaly bravurně. Jako první, ve famózním čase 2:43.17, doběhla Marťa Švábová, která tak odskočila z děleného prvního místa s Káťou Vodičkovou a je průběžnou vedoucí závodnicí Moravské ligy TFA. Jako druhá doběhla Peťka Čaganová, která stiskla cílové tlačítko v čase 2:44.58. Již tradičně v Sebranicích skončila na třetím místě Káťa Vodičková s časem 2:52.15. V těchto soubojích už opravdu rozhoduje každá chyba, která se na trati může zdát jako drobná, ale ve výsledném čase udělá hodně.

Moravská liga se pomalu, ale jistě blíží do svého finále a na závodníky čekají už jen dva závody, ve kterých půjde o všechno. Buď u toho i Ty, a to hned 13. 8. 2022 v Doubravici nad Svitavou.