TFA Podolí 2022

TFA Podolí aneb Moravská liga TFA odstartovala!

Ano je to tak… Po dvou covidových letech Moravská liga TFA odstartovala přesně dle plánů organizátorů, a to závodem v Podolí. V podstatě by se dalo říci, že navázala tam, kde minulou sezónu skončila. Teda alespoň, co se místa a trati týče. Protože stupně vítězů se nám naopak pěkně promíchaly. No posuďte sami, kde jinde trávit nedělní den než na prvním závodě ML TFA, když se na trati, tentokrát v jedné kategorii, objeví dva loňští vítězové – pan Král a pan Máca…

První závod ML TFA proběhl v neděli 24.4.2022 v Podolí.  Je nutno říci, že ačkoliv se počasí od rána na závodníky a organizátory spíše mračilo vydrželo skoro až do konce závodu bez deště. Což všichni vřele uvítali. (Nikdo nechce tahat 80 kg figurínu nasáklou vodou 😊.) Závodu se zúčastnilo přes 70 závodníků, což díky paralelní trati a skvělé organizaci nebylo vůbec znát a závod pěkně odbíhal.

Jako první se na start postavila kategorie mužů do 35 let. Vzhledem k postoupení pana Krále do zkušenější věkové kategorie zůstalo první místo i pro ostatní závodníky. Celkem se v kategorii do 35 let postavilo TFA trati 38 závodníků. Nejrychleji trať zdolal Ondra Rybnikář (SDH Blatnice pod Svatým Antonínkem), který zmáčkl červené tlačítko v čase 2:55.56 a zajistil si tak první místo. Jako druhý se s tratí porval Jirka Tkaný (SDH Babice), který trať odběhl za 2:57.48. Stupně vítězů nám třetím místem doplnil Zdeněk Maňák (SDH Velká nad Veličkou) s krásným časem 3:00.00. Jak je vidno, již úvodní kolo ukázalo vysoké kvality jednotlivých borců a my se tak můžeme těšit na velmi zajímavé souboje v nadcházejících závodech.

V nejzkušenější kategorii (muži nad 35 let) se na trať postavilo 19 závodníků. Mezi nimi i dva loňští vítězové, a to Zdenda Král a Tomáš Máca, kteří svedli krásný souboj o první příčku. První, kdo zmáčkl cílové tlačítko byl Zdenda Král (SDH Trpín), který si tak s neuvěřitelným časem 2:43.95 doběhl pro vítězství. Druhým byl jeho traťový soupeř Tomáš Máca (SDH Brno Slatina), který doběhl do cíle v čase 3:09.87. Jako třetí se s tratí porval Radek Tesař (SDH Sebranice), a to s časem 3:25.41. Moravská liga nabízí opravdu celou řadu kvalitních výkonů a naši nejzkušenější muži jsou toho důkazem.

Poslední kategorií byly ženy. I zde nebyla o krásné souboje a úctyhodné výkony nouze. V kategorii žen se na start postavilo celkem 13 žen, které se úspěšně s jednotlivými disciplínami porvaly. Boj o první a druhé místo svedly holky Marťa Švábová a Peťa Čaganová, které byly na trať postaveny vedle sebe. Pro první místo v kategorii si doběhla Peťa Čaganová (SDH Nižní Lhoty) s časem 3:08.55. Jako druhá skončila Marťa Švábová (SDH Trpín), která trať zaběhla za 3:10.36. Třetí se umístila loňská vítězka Kačka Vodičková (SDH Rokytnice nad Rokytnou), která cílové tlačítko stiskla v čase 3:13.71. Holky bojovaly ze všech sil a připravily pro diváky i ostatní závodníky krásnou podívanou.

Lze říci, že letošní sezóna bude plná krásných výkonů a soubojů, a na ty se můžeme těšit už 8.5.2022 v Olešnici na Olešnickém železňáku!

 

Níže se můžete podívat na video ze závodu a zde je odkaz na fotky 🙂