TFA Doubravice nad Svitavou

Timbaland Master Class VST Crack

Crusader Kings III Game

Byl pozdní večer 12. srpna a kluci a holky v Doubravici nad Svitavou dochystali poslední věci, aby druhý den mohl na jejich trati vypuknout PŘEDPOSLEDNÍ závod naší krásné ligy. Stejně je to neuvěřitelné, závodník ani nestihl oprášit zásaháč od traťového prachu z loňského závodu v Doubravici a už jsme na konci dalšího ročníku ML TFA. Ještě ale nebudeme smutnit. Ještě před sebou máme ten nejdůležitější, a to finálový závod. Pojďte si přečíst, jaké těsné časy v Doubravici padaly a jaký si organizátoři připravili závodní den.

Když už jsme u těch organizátorů… ráda bych tu zmínila jednoho z organizátorů a zároveň závodníka srdcaře. Jeho chuť, nadšení a zapálení pro tento sport by měl okoukat nejeden mladý borec. Výše popsaným není nikdo jiný než Radek Hajný. Opravdu je radost sledovat, jak se Radek postaví na každou startovní čáru Moravské ligy TFA a do posledních metrů se úctyhodně pere s tratí. Radek je krásným příkladem, že když se chce, tak jde vše, a to v jakémkoliv věku. Klobouk dolů, Radku.

Stejně jako Radkovi ale patří obrovský respekt všem závodníkům, kteří se na start postaví a zdárně v cíli stisknou červené tlačítko. Všichni víme, jak je tento sport náročný a co vše obnáší. Moc si vážíme každého závodníka, který k nám zavítá, a i když neodveze cenné kovy, vrací se opakovaně s cílem být lepší a lepší. Anebo naopak se k nám vrací za skvělou atmosféru a velmi přátelským až rodinným zázemím.

Pojďme se tedy podívat, jak to v Doubravici dopadlo, komu trať sedla a komu ne. Komu chyběl půlkrok, komu kroků třeba i dvacet.

Začneme tentokrát tou nejnadupanější a nejvíce sledovanou kategorií, což je kategorie něžného pohlaví. Holky opět předvedly, že se umí rvát do posledních setin. Všechna bednová umístění se točila kolem času dvě a půl minuty…, což je oproti loňsku zlepšení o 10 sekund, a to je dost. Pro zlato si doběhla aktuálně vedoucí závodnice Marťa Švábová v čase 2:26.84, v jejím opravdu těsném závěsu byla Kačka Vodičková, které chyběl výše zmiňovaný půlkrok a zastavila časomíru v čase 2:27.44. Jako třetí doběhla Peťa Čaganová, která svůj pokus ukončila v čase 2:30.09. Holky celou letošní sezónu svádějí velmi vyrovnané souboje a tento závod to opět potvrdil.

Kategorie mužů do 35 let přinesla v Doubravici také zajímavou podívanou. A úplně stejně jako rozhodovaly necelé sekundy v kategorii žen, tak tady se ti nejlepší kluci také vešli do rozdílu tří sekund. Karty se oproti závodu v Sebranicích obrátily a jako první doběhl do cíle Michal Skřivánek s časem 2:30.85. Ondra Rybnikář, který má na ML TFA již tři vítězství, bral tentokrát místo druhé s časem 2:31.46. Jako třetí poté doběhl Jirka Tkaný v čase 2:33.89.

Chlapci z nejzkušenější kategorie, kterých startovní listina čítala 15, už tak těsné rozestupy neměli. První místo si odvezl Zdenda Král, který svým časem 2:23.54 zvítězil napříč všemi kategoriemi. Zdenda doposud kraloval na každém závodě ML TFA, kterého se zúčastnil. Jednoduše by se dalo říci – přijede, vyhraje, odjede. Nejblíže jeho času, a tudíž umístění na stříbrné pozici bral Marek Víšek s časem 2:33.99. Na 3. místě s časem 2:37.51 potom skončil Tomáš Máca.

Aby toho neměli závodníci málo, tak je Doubravice známá i tandemovými běhy, což je ve zkratce trať rozdělená na dvě půlky, kdy první úsek běží jeden závodník a druhý úsek běží další závodník. Celkem se do závodu tandemů přihlásilo 9 dvojic. Utkali se zde například i mistři s mistry, jako byla dvojice Zdenda Král a Jirka Tkaný či Marťa Švábová s Kačkou Vodičkovou. Nejrychleji závod zvládli právě Zdenda s Jirkou. Ovšem… tandemový běh si vyzkoušeli i naši, věčně ukecaní, moderátoři – tedy Míra Neveselý a Zdenda Janků, kteří to neskutečně hecli a předvedli úctyhodný výkon – klobouk dolů pánové.

Jak bylo zmíněno výše, organizátoři TFA Doubravice nad Svitavou si také připravili (jako každý rok) dětskou TFA trať, která se dětem velmi líbila a byla hojně navštěvována i těmi nejmenšími diváky. Děti byly poté v průběhu hlavního TFA závodu svolány a proběhlo i slavnostní vyhlášení se spoustou dárečků pro ty, kteří si trať zkusili zaběhnout. Mimo jiné je závod každý rok navštěvován dětmi z dětského centra Chovánek, které pro závodící borce a borkyně tvoří skvělou zvukovou kulisu a vytváří tak úžasnou atmosféru. Pro odvážlivce z řad diváků, kolemjdoucích i závodníků byl připraven velmi zajímavý stánek BESIPu, kde si člověk mohl vyzkoušet brýle, které přidávaly nějaké ty promile. Odvážlivec pak musel splnit různé trasy, překážky, či například jízdu s kočárkem a mohl si tak vyzkoušet, jak je náročné zkorigovat podnapilé tělo.

No, den to byl nabitý, počasí bylo příjemné a vydrželo krásné celý den. Tak snad nám bude počasí přát i na ten poslední FINALOVÝ závod, který nás čeká již 3. 9. 2022 ve Velaticích. A věřte… bude se na co dívat. Vítězné karty ještě rozdány nejsou, takže je opravdu na co se těšit. My se rozhodně těšíme!