ML TFA na táboře

V loňském roce jsme se stali oficiálním partnerem Nadační fond dětské onkologie Krtek a když jsme letos v květnu Krtkovi předávali šek na 20 300,-, dozvěděli jsme se, že Krtek pořádá pro děti letní tábor. Trvalo to jen pár vteřin, kdy jsme se na sebe s paní Kroupovou, ředitelkou Krtka, podívali a bylo jasné, že myslíme na to stejné. Měli jsme společný nápad, že děti na táboře navštívíme, a to v plné polní i s hasičskou technikou. Stalo se tak minulé úterý, kdy jsme s dvěma cisternami a jedním dopravním automobilem vyrazili na Vysočinu do krásné obce Milovy, kde právě děti měly svůj tábor. Z celého minulého týdne nám vyšlo vůbec to nejhorší počasí a skoro celý den pršelo. Přesto nás čekalo úžasné přivítání od téměř 80 dětí a jejich instruktorů, děti byly na počasí skvěle připravené a natěšené na nové zážitky. Na čtyřech stanovištích jsme jim předvedli techniku, výstroj hasiče při požáru, děti si vyzkoušely požár hasit a také si zkusily jednu disciplínu z TFA, a sice přemísťování figuríny. Děti byly moc pozorné a zvídavé, měly spoustu dotazů a ne na všechny bylo lehké odpovědět 🙂.

Překvapivý byl dotaz na to, jestli jsme byli zasahovat na Moravě po tornádu, kdy děti s velkým zaujetím poslouchaly Martina Sedláka z Velatic, který byl na místě se svojí jednotkou hned ráno po této katastrofě.

Náš dopolední program jsme zakončili tím, že si mohli malí táborníci vyzkoušet hašení z lafetové proudnice na Tatře SDH a JSDH Podolí. Rozzářené oči dětí, když lezly po žebříku na Tatru, pro nás byly tou největší odměnou.

Po ukázkách a představení hasičů nás čekal společný oběd a celou naši návštěvu jsme zakončili předáním balíčků s něčím na zub, za které moc a moc děkujeme Železnému hasiči Bílých Karpat a konkrétně Simona Jurásková, Dominika Jurásková a Lukáš Jurásek.

Děti celá naše návštěva moc bavila, takže nic nebrání tomu, abychom je v roce 2022 přijeli opět navštívit, už teď se těšíme 🙂.